برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران 1401 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 8 تیر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


چند گام برای کسب استقلال مالی

مدیریت مالی و حسابداریمقالاتچند گام برای کسب استقلال مالی

دوره دیجیتال مارکتینگ

چند گام برای کسب استقلال مالی

برچسب ها: مدیریت مالی

استقلال مالیمسلماً دستیابی به استقلال و یا آزادی مالی مساله‌ای نمی‌باشد که به صورت تصادفی و یا در یک بازه زمانی بسیار کوتاه رخ دهد. به عنوان مثال برخی به امید آنکه میزان سرمایه خود را به صورت ناگهانی افزایش دهند در مسابقه‌های بخت آزمایی مختلف شرکت می‌کنند. اما همانطور که می‌دانید در اکثر مواقع به نتیجه خاصی دست پیدا نمی‌کنند.


کسب استقلال و افزایش جریان مالی نیازمند اتخاذ تصمیم‌ها و برنامه ریزی‌های مدون در یک بازه زمانی مشخص بوده تا به تدریج به هر آن چیزی که در نظر دارید دست یابید.

یکی از مسائلی که می‌تواند در این زمینه مورد توجه قرار گرفته و از اهمیت بسیاری نیز برخوردار است افزایش میزان پول و سرمایه‌ای است که در اختیار افراد قرار دارد. مسلما این پول و یا سرمایه اضافه می‌تواند در کاهش بدهی‌ها و جمع آوری پس انداز بسیار موثر باشد. برای دستیابی به این هدف دو گزینه و یا مسیر کلی را می‌توان در نظر گرفت. مدیریت درست و برنامه ریزی شده میزان هزینه‌ها و افزایش میزان درآمد و یا حقوق دریافتی دو گزینه مطرح در راستای کسب استقلال و افزایش جریان مالی محسوب می‌شوند.

از این رو چگونگی مدیریت هزینه‌ها و ثبت عملکردی موفق در این زمینه نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است. هر اقدامی که باعث شود تا نسبت به میزان درآمد، پول کمتری خرج شود در این زمینه بسیار موثر است. این مساله شاید در ابتدا امری بدیهی و ساده به نظر برسد اما در زمان اجرای آن بسیاری با چالش‌ها و سختی‌های فراوانی مواجه می‌شوند.

مسلماً کسانی که پول بیشتری را نسبت به درآمدهای خود خرج می‌کنند همواره با مشکلات مالی دست به گریبان خواهند بود. اما اگر کاهش هزینه‌ها را به یک عادت مبدل سازید گام موثری را در مسیر کسب استقلال و افزایش جریان مالی برداشته‌اید.

یکی از رموز موفقیت در این زمینه قائل شدن تفاوت و تمایز میان آن چیزی که می‌خواهید داشته باشید و آن چیزی که واقعا به آن نیاز دارید است. با کاهش هزینه‌های ماهیانه می‌توانید بودجه‌ای اختصاصی را برای خود پس انداز کنید.

به عنوان مثال می‌توان میزان هزینه‌هایی که برای بیمه‌های مختلف از قبیل بیمه خودرو، منزل، خدمات درمانی و... پرداخت می‌شود را به دقت مورد بررسی قرار داد. در واقع باید نوع بیمه نامه‌ها را به میزانی که واقعا مناسب است افزایش داده و یا تعیین کرد. این مساله حق بیمه پرداختی را کاهش داده و در مقابل گردش و جریان مالی افراد را افزایش می‌دهد.

مشخص کردن تعداد دفعاتی که در طول یک ماه به خرید می‌روید و انتخاب مارک تجاری کالایی که قصد خرید آن را دارید نیز از دیگر عواملی است که در کاهش میزان هزینه‌ها بسیار موثر است. مسلما اجناس باکیفیت را می‌توان از برندهایی که بسیار مطرح نیستند نیز تهیه کرد. مواقعی که برخی فروشگاه‌ها و مراکز خرید کالاهای خود را با قیمت‌های تخفیفی به فروش می‌رسانند را نیز هرگز فراموش نکنید!

از دیگر عواملی که در کاهش هزینه‌ها موثر است می‌توان به هزینه‌های مربوط به مسافرت، اینترنت و تلفن، آموزش، خودرو و ... اشاره کرد.

اما گزینه دیگری که در مسیر دستیابی به استقلال مالی به آن اشاره شد افزایش در میزان درآمدهای فعلی افراد است. یکی از رابج‌ترین راه‌های ممکن در این زمینه انتخاب شغل دوم که معمولا کاری پاره وقت را شامل می‌شود است.

فروش کالا‌ها و یا وسایل بدون استفاده از دیگر اقدام‌هایی است که می‌تواند افزایش درآمد را برای افراد به همراه داشته باشد. برای این این کار می‌توان از سایت‌هایی که در این زمینه خدمات ارائه می‌دهند استفاده کرده و یا مستقیما اقدام به فروش کالا‌ها کرد. پس از انجام این کار شاید میزان پولی که به دست می‌آید جالب توجه و باعث شگفتی افراد شود.

ارائه خدماتی مانند تدریس خصوصی و یا ترجمه برای افراد دیگر که حاضر به پرداخت هزینه‌های آن هستند نیز می‌تواند به افزایش درآمد‌ها کمک کند. این خدمات می‌توانند درآمد جانبی هفتگی نسبتا خوبی را برای افراد به همراه داشته باشد.

دانلود از کتابخانه دانلود این مطلب از کتابخانه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

منبع : پول نیوز

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

راهنمای خرید و فروش پژو ۴۰۵

حضور برخی خودروها در بازار خودروی کشور آن‌قدر نهادینه و قدیمی شده است که خرید و فروش آن‌ها امری بسیار عادی و روتین تصور می‌شو...

ادامه مطلب...
More:

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام