برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 5 آذر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

مقالات - صفحه 2

مدیریت مالی و حسابداریمقالات

دوره دیجیتال مارکتینگ

مقالات

زنان و مدیریت مالی؛ریسک گریزی یا تبعیض

برچسب ها: مدیریت مالی

اخیراً در جلسه‌ای میزبان تعدادی از مدیران مالی بودم. در این جلسه ترکیبی عالی از حرفه‌ای‌های این حوزه حضور داشتند: پیر و جوان، تاجران بی‌حوصله و سرمایه‌گذاران محتاط، نمایندگان صندوق‌های سرمایه‌گذاری بزرگ، تحلیلگران کمی و تاجران فنی. همچنین این مشارکت‌کنندگان ریشه‌های ملی و قومی متفاوتی داشتند و همه آنها زمینه‌های مشترکی در چالش‌های بازار مالی داشتند.

در میان آنها تنها یک ویژگی نامتوازن وجود داشت: تعداد مردان بیشتر از زنان و نسبت آنها حداقل 20 به 1 بود. من سال‌ها در فرآیند استخدام چندین شرکت تجاری شرکت کرده‌ام و باید بگویم رزومه‌هایی که از مردان دریافت می‌کردیم با همین نسبت از زنان بیشتر بود. ( فایل صوتی تصویری ویدیو این مقاله را ببینید)

ادامه مطلب...

نگاهی بنیادی به شرکت پتروشیمی کرمانشاه

پتروشیمی کرمانشاه بنیادی

ﺗﺎﺭﻳﺨﭽﻪ ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ ﺷﺮﻛﺖ:

ادامه مطلب...

راهبرد سیستم هزینه یابی فعالیت محور (ABC)

برچسب ها: استراتژی

در اواخر دهه 1960 و اوائل دهه 1970، برخی نویسندگان حسابداری از جمله "Solomona و Staubus " به رابطه بین فعالیت ها و هزینه ها اشاره نمودند (نمازی، 1378). اما نظام هزینه یابی بر مبناي فعالیت، بعنوان یکی از جدیدترین و کامل ترین نظام هاي حسابداري مدیریت در دهه 1980 به وسیله کاپلان و جانسون ارائه شد. نظام هزینه یابی بر مبنای فعالیت یکی از بزرگ ترین پیشرفت ها در زمینه حسابداري مدیریت در قرن بیستم محسوب  می شود (نمازي، 1386). هزینه و مدیریت شیوه های حسابداری سنتی تحت انتقاد قابل توجهی بخاطر شکست این شیوه ها در مقابله با نیازهای تغییرات تکنولوژیکی در شیوه های تولید در طول دو دهه گذشته قرار گرفته است  (Askarany, 2005; Cavalluzzo & Ittner, 2003; Maiga & Jacobs, 2003). بنابراین، ممکن است که  به افزایش سرعت نوآوری های تکنولوژی های اخیر، مانند نوآوری در فرآیندهای تولیدی، اینترنت، سیستم های اطلاعات و ارتباطات نیاز به در نظر گرفتن نوآوری های لازم متعاقب در سیستم های دولت، به ویژه در هزینه و تکنیک های و شیوه های حسابداری مدیریت اشاره کند (Kellett & Sweeting, 1991). بنابراین، جای تعجب نیست ادبیات مدیریت حسابداری علاقه مضاعف بدنبال انتشار پژوهش در زمینه هزینه و خلاقیت و نوآوری حسابداری مدیریت مشهود بوده است (Malmi, 1999; Johnson & Kaplan 1987). برخی از شرکت ها که شروع به استفاده ABC کرده بودند و پس از یک دوره کوتاه تصمیم به متوقف کردن اجرای آن نمودند (Innes & Mitchell, 1991).

ادامه مطلب...

فرصتهای سودآور با مدیریت خطر پذیری

برچسب ها: مدیریت مالی

بسیاری گمان می‌کنند در راستای مبدل شدن به یک کارآفرین موفق باید از خطرپذیری بالایی بهره ببرند.سرمایه گذاری

به اعتقاد آن‌ها، طبیعت سرمایه گذاری جسورانه که شامل خروج از محدوده آرام جریان عادی زندگی و ورود به محدوده تجارت می‌شود مملو از بی‌ثباتی، تصمیم گیری‌های سریع، دقیق و کارآمد است.


ادامه مطلب...

صفحه 2 از 10

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

ورود یا ثبت نامدوره دیجیتال مارکتینگ

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام