برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 5 آذر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

مقالات - صفحه 9

مدیریت مالی و حسابداریمقالات

دوره دیجیتال مارکتینگ

مقالات

صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر

سرمایه خطر پذیر یکی از عمده ترین منابع تامین مالی برای شرکت های کوچک و نوپاست. شرکت های سرمایه گذاری سرمایه لازم برای پروژه های نوآورانه را فراهم می کنند و به ازایصندوقهای سرمایه گذاری خطرپذیر پولی که سرمایه گذاری می کنند در عایدی آنها شریک می شوند. در همین ابتدا مشخص است که سرمایه گذاری در شرکتهایی که در حال رشد هستند و در حال حاضر درآمد چندانی ندارند عمل پر ریسکی محسوب می شود. این ریسک به وسیله بازده بیشتری که از سرمایه گذاری در شرکت های پر ریسک حاصل می شود جبران می گردد.

نهاد مالی که به طور تخصصی در تامین مالی پروژه های با ریسک بالا فعالیت می کنند صندوقهای سرمایه گذاری خطر پذیر یا Venture Capital Fund  نامیده می شود.


ادامه مطلب...

بیانیه سیاست سرمایه گذاری

بیانیه سیاست سرمایه گذاری یک فرد پیوند بین آن شخص، مدیر سرمایه گذاری و پرتفولیو می باشد. مهمترین وظیفه یک امانتدار تولید و نگهداری بیانیه سیاست سرمایه گذاری است. این بیانیه یک سند نوشته شده بسیار مهم است که می بایستی به وضوح اهداف، قیود مربوطه و افق زمانی را مشخص کند.

ادامه مطلب...

بازشناسی چند مفهوم در بورس

آموزش علمی و عملی سرمایه گذاری

این امر به بزرگ ترین و مهم ترین رسالت و وظیفه بورس ها كه خلق نقدشوندگی معاملات دارایی های مالی است بیشترین كمك را می نماید و در نتیجه كارایی بورس ها را بالامی برد. بازارسازان در اصل مثل عمده فروشان در خرید و فروش اوراق بهادار عمل می كنند، قیمتی را كه آنها برقرار می سازند انعكاس نیروهای عرضه و تقاضای بازار است.

یعنی وقتی تقاضا برای یك نوع از اوراق بهادار پایین است ولی عرضه آن بالااست، قیمت آن دارایی یا ابزار مالی پایین خواهد بود و بر عكس. بازارسازان متعهد می شوند كه اوراق بهادار را با قیمت و به اندازه و میزانی كه خود مظنه داده اند، بخرند یا بفروشند. در این راستا اهمیت تفاوت بین قیمت پیشنهادی خرید و فروش (اسپرد) در بور اه باید برای سرمایه گذاران و فعالان بورس ها بیش از پیش آشكار گردد. اغلب یك بازارساز یك كارگزار هم می تواند باشد. بنابراین گاهی این امر این انگیزه را برای این نوع كارگزاران پیش می آورد كه اوراق بهاداری را توصیه كنند كه خود بازارگردان یا بازارساز آنند. بنابراین تمایز وظایف و شفافیت تفكیك كارگزاری و بازارسازی برای سرمایه گذاران از اهمیت خاصی برخوردار است.

ادامه مطلب...

نحوه انجام معامله در بورس کالای ایران به زبان ساده

در ابتدا برای انجام هرگونه فعالیتی در بورس کالا شما به ثبت نام خود و اخذ کد نیاز دارید. اخذ کد معاملاتی در بورس کالا نیازمند هیچگونه هزینه ای نیست و در اسرع وقت یعنی نهایتا یک روز، انجام می شود. برای دریافت کد نیاز است که شما با مراجعه به یک شرکت کارگزاری  و تکمیل فرمهای درخواست کد و همچنین ارائه مدارک مورد نیاز اقدام نمایید. مدارک لازم جهت اخذ کد برای اشخاص حقیقی عبارت است فتوکپی شناسنامه  و کارت ملی و برای اشخاص حقوقی کپی کارت ملی و شناسنامه مدیر عامل و  آخرین روزنامه رسمی شخص حقوقیست. البته به احتمال قوی از تاریخ 1 آبان 89 معامله گران بورس کالا فقط به اشخاص حقوقی محدود شود و دیگر اشخاص حقیقی قادر به انجام این معاملات نباشند.

ادامه مطلب...

صفحه 9 از 10

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام