برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 5 آذر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

مقالات - صفحه 6

مدیریت مالی و حسابداریمقالات

دوره دیجیتال مارکتینگ

مقالات

اصول سرمایه گذاری صحیح

هنگامی که قصد سرمایه گذاری در بازارهای مختلف و اتخاذ راهبردی مناسب در این حوزه را دارید، باید در ابتدا به ظرفیت‌های خود توجه کنیم. پشتوانه مالی و مدیریتی از جمله فاکتورهای لازم برای اتخاذ راهبردی مناسب در سرمایه گذاری به شمار می‌روند. بدین ترتیب می‌توان میزان کلی سود و خطرات احتمالی پیش رو در این مسیر را مورد ارزیابی قرار داده و سپس اقدام به سرمایه گذاری کرد.

در این میان موارد دیگری هم وجود دارند که می‌توانند بر روند سرمایه گذاری و اتخاذ راهبردهای مخصوص به آن تاثیر گذار باشند. در ادامه این مقاله اشاره کوتاهی به عوامل مذکور می‌نماییم.

ادامه مطلب...

عواملی که بر تصمیمات اقتصادی شما موثر هستند

در حال حاضر و با توجه به افزایش بی‌ثباتی در بازارهای مختلف سرمایه جهان، سرمایه گذاری و یا آغاز فعالیت تجاری جدید به یکی از اصلی ترین چالش‌های فعالان اقتصادی و تجار تبدیل شده است.سرمایه گذاری

این در حالی است که عوامل مختلفی در موفقیت سرمایه گذاری و یا هر فعالیت اقتصادی دیگر نقش دارد. اما یکی از اصلیترین نکاتی که در این زمینه باید مورد توجه قرار بگیرد اتخاذ تصمیم‌های درست و پیش بینی شرایط حاکم بر بازارهای سرمایه در آینده است.

در نتیجه منابع و عواملی که در این تصمیم گیری‌ها موثر هستند نیز از اهمیت بسیاری برخوردار می‌شوند. در ادامه این مطلب به معرفی عوامل موثر به تصمیمات اقتصادی می پردازیم.


ادامه مطلب...

منابع درآمدی بالقوه چیست ؟

برچسب ها: مدیریت مالی

یکی از بهترین گزینه‌های ممکن برای ایجاد تنوع در سرمایه گذاری و همچنین خلقِ منبع درآمدی منظم و دائم، فعالیت در حوزه‌هایی است که می‌تواند سودی متوسط اما با خطرپذیری بسیار کم و تضمین شده را در اختیار شما قرار دهد. «منابع درآمدی بالقوه» یکی از مطرح‌ترین گزینه‌های موجود برای انجام این کار هستند.

اگر انسان صبور و دوراندیشی باشید، پس از گذشت چندین سال و افزایش پول سرمایه گذاری شده در این حوزه، به جای آنکه سخت به کار بپردازید قادر به کاهش فشار کار و انجام فعالیت‌های دیگر در زندگی خود خواهید بود. البته این روش، چندان مورد پسند سرمایه گذاران حرفه‌ای که به دنبال سودهای کلان در مدت زمانی مشخص هستند، نمی‌باشد.

ادامه مطلب...

ریسک و کسب درآمد دو روی یک سکه !

در شرایط کنونی بازارهای سرمایه که میزان سود فعالیت‌های اقتصادی و تجاری کاهش پیدا کرده و هر روز اخبار جدیدی مبنی بر احتمال بازگشت بی‌ثباتی و رکود به دنیای اقتصاد شنیده می‌شود، کسب درآمد و موفقیت‌های چشمگیر مالی به امری حساس و در عین حال دشوار مبدل شده است.

اکثر سرمایه گذاران به دنبال خرید سهام شرکت‌ها و فعالیت در حوزه‌هایی هستند که بالا‌ترین سود را برای آن‌ها به همراه داشته باشد. اما باید توجه داشت که شروع سرمایه گذاری و کسب درآمد نه تنها به تحقیقات گسترده، تحلیل جامع نوسانات بازار سرمایه، استفاده از مشاوران مالی باتجربه و شانس بستگی دارد بلکه برای ادامه فعالیت در دنیایی که در هر لحظه می‌تواند چالش‌های بزرگی را پیش روی سرمایه گذار قرار دهد به شجاعت و قدرت خطر پذیری بالایی نیز احتیاج است.

بدون شک خطرپذیری و کسب درآمد دو روی یک سکه در فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه گذاری محسوب می‌شوند. به هر میزان که سود بالقوه در حوزه‌ای که فعالیت خود را آغاز کرده‌اید بیشتر باشد، خطرات بالقوه بزرگتری نیز در این مسیر پیش روی شما قرار خواهد داشت.

ادامه مطلب...

صفحه 6 از 10

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام