منابع انسانی

برای شرکت رایگان در همایش انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه شریف، روی لینک زیر کلیک و نام خود را در فرم وارد فرمایید.

زمان برگزاری چهارشنبه 26 دی: اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «راهکارهای ایجاد استارتاپ های ثروت آفرین در شرایط اقتصادی جدید»فرصت

مدیریت مالی و حسابداری - صفحه 2

مدیریت مالی و حسابداری

دوره دیجیتال مارکتینگ

مدیریت مالی و حسابداری

زنان و مدیریت مالی؛ریسک گریزی یا تبعیض

برچسب ها: مدیریت مالی

اخیراً در جلسه‌ای میزبان تعدادی از مدیران مالی بودم. در این جلسه ترکیبی عالی از حرفه‌ای‌های این حوزه حضور داشتند: پیر و جوان، تاجران بی‌حوصله و سرمایه‌گذاران محتاط، نمایندگان صندوق‌های سرمایه‌گذاری بزرگ، تحلیلگران کمی و تاجران فنی. همچنین این مشارکت‌کنندگان ریشه‌های ملی و قومی متفاوتی داشتند و همه آنها زمینه‌های مشترکی در چالش‌های بازار مالی داشتند.

در میان آنها تنها یک ویژگی نامتوازن وجود داشت: تعداد مردان بیشتر از زنان و نسبت آنها حداقل 20 به 1 بود. من سال‌ها در فرآیند استخدام چندین شرکت تجاری شرکت کرده‌ام و باید بگویم رزومه‌هایی که از مردان دریافت می‌کردیم با همین نسبت از زنان بیشتر بود. ( فایل صوتی تصویری ویدیو این مقاله را ببینید)

ادامه مطلب...

نگاهی بنیادی به شرکت پتروشیمی کرمانشاه

پتروشیمی کرمانشاه بنیادی

ﺗﺎﺭﻳﺨﭽﻪ ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ ﺷﺮﻛﺖ:

ادامه مطلب...

راهبرد سیستم هزینه یابی فعالیت محور (ABC)

برچسب ها: استراتژی

در اواخر دهه 1960 و اوائل دهه 1970، برخی نویسندگان حسابداری از جمله "Solomona و Staubus " به رابطه بین فعالیت ها و هزینه ها اشاره نمودند (نمازی، 1378). اما نظام هزینه یابی بر مبناي فعالیت، بعنوان یکی از جدیدترین و کامل ترین نظام هاي حسابداري مدیریت در دهه 1980 به وسیله کاپلان و جانسون ارائه شد. نظام هزینه یابی بر مبنای فعالیت یکی از بزرگ ترین پیشرفت ها در زمینه حسابداري مدیریت در قرن بیستم محسوب  می شود (نمازي، 1386). هزینه و مدیریت شیوه های حسابداری سنتی تحت انتقاد قابل توجهی بخاطر شکست این شیوه ها در مقابله با نیازهای تغییرات تکنولوژیکی در شیوه های تولید در طول دو دهه گذشته قرار گرفته است  (Askarany, 2005; Cavalluzzo & Ittner, 2003; Maiga & Jacobs, 2003). بنابراین، ممکن است که  به افزایش سرعت نوآوری های تکنولوژی های اخیر، مانند نوآوری در فرآیندهای تولیدی، اینترنت، سیستم های اطلاعات و ارتباطات نیاز به در نظر گرفتن نوآوری های لازم متعاقب در سیستم های دولت، به ویژه در هزینه و تکنیک های و شیوه های حسابداری مدیریت اشاره کند (Kellett & Sweeting, 1991). بنابراین، جای تعجب نیست ادبیات مدیریت حسابداری علاقه مضاعف بدنبال انتشار پژوهش در زمینه هزینه و خلاقیت و نوآوری حسابداری مدیریت مشهود بوده است (Malmi, 1999; Johnson & Kaplan 1987). برخی از شرکت ها که شروع به استفاده ABC کرده بودند و پس از یک دوره کوتاه تصمیم به متوقف کردن اجرای آن نمودند (Innes & Mitchell, 1991).

ادامه مطلب...

فرصتهای سودآور با مدیریت خطر پذیری

برچسب ها: مدیریت مالی

بسیاری گمان می‌کنند در راستای مبدل شدن به یک کارآفرین موفق باید از خطرپذیری بالایی بهره ببرند.سرمایه گذاری

به اعتقاد آن‌ها، طبیعت سرمایه گذاری جسورانه که شامل خروج از محدوده آرام جریان عادی زندگی و ورود به محدوده تجارت می‌شود مملو از بی‌ثباتی، تصمیم گیری‌های سریع، دقیق و کارآمد است.


ادامه مطلب...

صفحه 2 از 10

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

آگهی

مطالب مرتبط

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام