حال و هوای یورو در بازار پر هیایوی دلار چگونه است؟

حال و هوای یورو در بازار پر هیایوی دلار چگونه است؟

در شرایطی که تمام توجهات به سمت دلار و جهش ناگهانی آن دارد،  یورو نیز به عنوان یکی از ارزهای تعیین‌ کننده و پر درخواست در بازار غیررسمی با قیمت تقریبی ۷۰۰۰ تومان به فروش می رسد.

به نقل از اقتصادآنلاین، بعد از اعلام قیمت 4200 تومانی برای دلار از طرف دولت، در بازار آزاد امروز کلیه توجهات به سمت دلار معطوف بود و تصمیم‌گیری‌ و اتفاقات بازار دلار را دربرگرفت. اما یورو نیز دیگر ارز حائز اهمیتی است که همچون روزهای پیش از تقاضای نسبتا بالایی برخوردار می باشد و اکنون این نوع ارز که تعداد زیادی از مسافران متقاضی عمده آن می باشند، در صرافی‌ ها کم یاب شده است.

حال و هوای یورو در بازار پر هیایوی دلار چگونه است؟

تقریبا اکثر صرافی‌ ها تابلوی اعلام قیمت را خاموش نمودند و دقیقا واضح نیست که یورو از چه قیمتی برخوردار است. اما با توجه به شنیده‌ ها و پرس‌ و جو از دستفروشان و دلالان قیمت یورو هنوز هم به طور تقریبی ۷۰۰۰ است؛ قیمتی که در چند روز اخیر با شیب تندی همپای دلار با افزایش قیمت روبرو بوده است اما از توجهات کمتری برخوردار شده است. این در شرایطی بود که یورو در هفته پیش به طور تقریبی ۶۰۰۰ تومان است، اما در این فاصله اندک تقریباً ۱۰۰۰ تومان افزایش قیمت داشته است.

باید دید بعد از آنکه در مورد دلار تصمیم‌ گیری شده آیا به طور مشخص در مورد یورو نیز شرایط تغییر خواهد کرد یا خیر.

با توجه به آنچه رییس کل بانک مرکزی اعلام نموده،  وی در دیداری با مقام معظم رهبری اظهار داشته که «می‌توانیم یورو را در معاملات جایگزین دلار نماییم» که به گفته این مقام مسئول «این موضوع مورد استقبال مقام معظم رهبری نیز قرار داده است».

با این رویکرد جدید باید در نظر داشت که چه تغییر و تحولاتی در انتظار یورو است، زیرا که در حال حاضر صف‌ های طولانی مقابل صرافی‌ ها شکل گرفته است که قسمتی از آن برای خرید یورو است.

حال و هوای یورو در بازار پر هیایوی دلار چگونه است؟

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام